Společnost VELE, spol. s r.o.  je rodinná společnost, která byla založena MVDr. Václavem Holzbauerem v roce 1993, s cílem poskytovat veterinárním lékařům v celé České republice kvalitní a rychlé služby v oblasti zásobování léčiv, výživovými doplňky, zdravotnickým materiálem a nástroji. 

Postupem času jsme navázali spolupráci se zahraničními výrobci veterinárních léčiv a krmných doplňků a stali se jejich výhradními zástupci pro ČR. Vždy jsme se snažili sledovat potřeby v léčbě a směry, kterými se veterinární medicína ubírá a dodávat klientům kvalitní produkty pro poskytování veterinární péče na vysoké úrovni pro zajištění welfare zvířat. Proto jsme se od roku 2004 rozhodli věnovat především dovozu veterinárních léčiv a veterinárních přípravků s exklusivním zastoupením a jejich uvádění na trh. V terénu tak náš obchodní tým spolupracuje přímo s veterinárními lékaři a distributory veterinárních léčiv  a od roku 2016 i s chovateli hospodářských zvířat, s cílem podpořit snížení používání antimikrobik u zvířat s heslem: „Prevence lepší než léčba.“  

Naše sídlo se skladovými prostory se nachází uprostřed České republiky v blízkosti dálnice D1. K dispozici máme skladové prostory, které jsou vybaveny technologiemi splňující přísná kritéria pro uchovávání léčiv dle platné legislativy. Disponujeme sekcí pro umístění zboží objemnějších rozměrů na paletách, dále policovými regály pro méně rozměrné věci a skladovými místnostmi pro uchování termolabilních léčiv. 

Pro dodržení přísných podmínek skladování si přepravu zboží ke klientům zajišťujeme vlastními rozvozovými auty, která řídí naši řidiči, kteří jsou ochotní a milí.